Laddar Evenemang
Hitta Evenemang

Event Views Navigation

april 2020
fredag 3 april kl 19.00
Matteuspassionen Göteborg Baroque och Drottningholms Barockensemble
lördag 4 april kl 19.00
Bohuslän Big Band och Tommy Körberg The American Songbook
söndag 5 april kl 18.00
Bohuslän Big Band och Tommy Körberg The American Songbook
tisdag 7 april kl 12.30
Drömmen om Folkparken En musikteater om folkparkernas glansdagar under 50- och 60-talet
tisdag 7 april kl 15.30
Drömmen om Folkparken En musikteater om folkparkernas glansdagar under 50- och 60-talet
onsdag 8 april kl 12.30
Drömmen om Folkparken En musikteater om folkparkernas glansdagar under 50- och 60-talet
onsdag 8 april kl 15.30
Drömmen om Folkparken En musikteater om folkparkernas glansdagar under 50- och 60-talet
tisdag 14 april kl 19.30
En afton med Elvis vänner och originalmusiker Med Dwight Icenhower, Bob Lanning och Jim Murray
onsdag 15 april kl 19.30
A Tribute to Dire Straits Brothers in arms tour
torsdag 16 april kl 19.00
Relationsteorin Värmländsk vetenskapskomik kring mänskliga möten
fredag 17 april kl 19.30
Vårkonsert med Orphei Drängar
lördag 18 april kl 21.00
Kaliffa
söndag 19 april kl 16.00
Sissela Kyle Etta på listan!
söndag 19 april kl 19.00
Sissela Kyle Etta på listan!
tisdag 21 april kl 19.00
Open your heart – and dance like a child again Dansföreställning med discovibes
onsdag 22 april kl 19.00
Klara Zimmergren Allt kommer bli bra
torsdag 23 april kl 19.00
Changes Thomas Di Leva tolkar David Bowie
fredag 24 april kl 19.00
Dansens dag Firande av internationella Dansens dag
lördag 25 april kl 11.00
Siden och Sågspån Cirkusdramatik i minimanege (fr. 2 år)
lördag 25 april kl 11.00
Dare 2 be – Våga Vara Nycirkus på hög höjd (fr. 6 år)
lördag 25 april kl 12.30
Siden och Sågspån Cirkusdramatik i minimanege (fr. 2 år)
lördag 25 april kl 19.00
The Wishing Well En sångcykel av och med Mariam The Believer
lördag 25 april kl 19.00
Göteborgs Symfoniker Elvira Madigan med Andsnes
söndag 26 april kl 17.00
Sven Ingvars Ingenting är som förut, allt är som vanligt
tisdag 28 april kl 19.00
Stolthet och fördom The Story of Mr Darcy, Mr Bingley, Mr Wickham, Mr Collins & Mr Bennet
onsdag 29 april kl 19.00
Hannah Svensson Group Med Jan Lundgren, Ewan Svensson, Matz Nilsson & Zoltan Csörsz
maj 2020
lördag 2 maj kl 19.30
Solala Publiken Bestämmer Tour
onsdag 6 maj kl 19.00
Dansband Deluxe Hitsen och historierna
torsdag 7 maj kl 19.00
GöteborgsOperan Così fan tutte – Vem tar vem i Mozarts komedi?
fredag 8 maj kl 19.30
En kväll med Augustifamiljen Gästartister: Moneybrother och Lena Willemark
lördag 9 maj kl 19.30
Nisse Landgrens hörna Med Björn Skifs och Bohuslän Big Band
söndag 10 maj kl 13.30
Nisse Landgrens hörna Med Björn Skifs och Bohuslän Big Band
söndag 10 maj kl 18.00
Nisse Landgrens hörna Med Björn Skifs och Bohuslän Big Band
fredag 15 maj kl 19.00
Sista natten med gänget – en show med TT Grace
lördag 16 maj kl 20.00
She’s got the look En hyllningskonsert till Marie Fredriksson och Roxette
söndag 24 maj kl 19.00
Magnus Betnér Work In Progress
torsdag 28 maj kl 19.00
Duo Naranjo-Weurlander & Čiurlionis Quartet
augusti 2020
fredag 28 augusti kl 19.30
Bohuslän Big Band och Tommy Körberg The American Songbook
lördag 29 augusti kl 18.00
Bohuslän Big Band och Tommy Körberg The American Songbook
september 2020
tisdag 1 september kl 19.30
En afton med Elvis vänner och originalmusiker Med Dwight Icenhower, Bob Lanning och Jim Murray
fredag 4 september kl 19.30
Samuel Ljungblahd Witness Tour
söndag 6 september kl 19.30
Om att våga flyga En galet rolig föreställning av och med Maria Lundqvist
torsdag 10 september kl 19.30
Molly Sandén Stark & svag & allting däremellan
söndag 13 september kl 14.30
Swedish Music Wonder En hyllning till det svenska musikundret
söndag 13 september kl 19.30
Swedish Music Wonder En hyllning till det svenska musikundret
onsdag 16 september kl 19.00
Klara Zimmergren Allt kommer bli bra
lördag 19 september kl 19.30
Jesper Rönndahl Live! En ståuppföreställning
måndag 21 september kl 19.00
Konstkväll med Claes Moser Det Nordiska Ljuset
tisdag 22 september kl 19.30
Smith & Thell
onsdag 23 september kl 19.00
Värmländsk Voodoo Humorföreställning med Johan Östling och Björn Ling
torsdag 24 september kl 19.30
Sven Ingvars Ingenting är som förut, allt är som vanligt
fredag 25 september kl 19.00
Värmländsk Voodoo Humorföreställning med Johan Östling och Björn Ling
lördag 26 september kl 19.30
Från Broadway till Duvemåla
tisdag 29 september kl 19.30
Nordman
oktober 2020
torsdag 1 oktober kl 19.00
Changes Thomas Di Leva tolkar David Bowie
lördag 3 oktober kl 19.30
Peter Danielson Mitt 60-tal
söndag 4 oktober kl 16.00
Sissela Kyle Etta på listan!
söndag 4 oktober kl 19.00
Sissela Kyle Etta på listan!
onsdag 7 oktober kl 19.30
Goddag goddag En hyllning till Hasse & Tage
torsdag 8 oktober kl 19.30
A Tribute to Dire Straits Brothers in arms tour
fredag 9 oktober kl 18.30
Gadd, Hopp & Kärlek Dinnershow med Eric Gadd
lördag 10 oktober kl 19.30
Creedence Tribute Rockin All Over The World Tour
söndag 11 oktober kl 19.30
Solala Publiken Bestämmer Tour
lördag 17 oktober kl 19.00
Jonas Gardell Queen of f*cking everything - SOLO
fredag 23 oktober kl 20.00
Isaac & The Soul Company Soul! Dance! Party!
lördag 24 oktober kl 19.30
Här kommer Babben Larsson Tjolahopp!
onsdag 28 oktober kl 12.30
Drömmen om Folkparken En musikteater om folkparkernas glansdagar under 50- och 60-talet
onsdag 28 oktober kl 15.30
Drömmen om Folkparken En musikteater om folkparkernas glansdagar under 50- och 60-talet
torsdag 29 oktober kl 19.30
Nashville Live The Greatest Hits of Country
fredag 30 oktober kl 20.00
She’s got the look En hyllningskonsert till Marie Fredriksson och Roxette
lördag 31 oktober kl 19.30
Solala Publiken Bestämmer Tour
november 2020
onsdag 4 november kl 18.00
Pubkväll med SPF/PRO
fredag 6 november kl 19.30
Pernilla Wahlgren har Hybris Hon kom, hon sågs, hon sponsrades
onsdag 11 november kl 19.00
Dansband Deluxe Hitsen och historierna
lördag 14 november kl 19.30
Flamingokvintetten – 60-årsjubiléet The Farewell Tour
onsdag 18 november kl 19.00
Relationsteorin Värmländsk vetenskapskomik kring mänskliga möten
måndag 23 november kl 12.30
Drömmen om Folkparken En musikteater om folkparkernas glansdagar under 50- och 60-talet
måndag 23 november kl 15.30
Drömmen om Folkparken En musikteater om folkparkernas glansdagar under 50- och 60-talet
onsdag 25 november kl 19.00
Magnus Betnér Work In Progress
lördag 28 november kl 20.00
Özz Nûjen 20 år med mig
söndag 29 november kl 17.00
Henrik Fexeus är att lita på
december 2020
tisdag 8 december kl 19.00
Open your heart – and dance like a child again Dansföreställning med discovibes
februari 2021
söndag 7 februari kl 18.00
Bröderna Norberg på turné Nytt, gammalt och stulet
lördag 20 februari kl 20.00
Isaac & The Soul Company Soul! Dance! Party!
april 2021
onsdag 21 april kl 19.30
Thank you for the music! En hyllning till Björn & Benny