
Måns Möller
Måns Möller återvänder till scenen med "Mitt Perfekta Liv", en humoristisk standup om autism, restskatt och 40-årskris.
fredag
12 dec 2025
Måns Möller, den mångsidiga och äventyrliga komikern, återvänder efterlängtat till rampljuset med den nya soloföreställningen ”Mitt Perfekta liv” - standup om autism, restskatt och världens längsta 40-årskris.
Den nya föreställningen lovar att bjuda på en unik och humoristisk inblick i Måns värld, full av skratt och oväntade ögonblick.
Måns har tidigare imponerat med sina fenomenala scenframträdanden i succéerna ”Sveriges Historia” och ”Världens Historia”, men han har lika mycket erövrat svenska hjärtan med sitt brinnande engagemang för Viggo Foundation, en organisation med målet att stötta barn med autisms rätt till rörelse och utveckling.
– Jag hittade mitt perfekta liv genom min son Viggos devis: “Det är kul att vara glad!”. Mitt Perfekta Liv är en hyllning till den glädje och tillfredsställelse som kan hittas i det vardagliga, säger Måns Möller.
Mat & dryck
Vinterbuffé
385 kr
Förrättsbuffé
Senap- och whiskeysill, vitlök- och cheddarssill, svartvinbärsill, varmrökt lax med senapscrème, ägghalvor med räkmajonnäs, grönkålspaj, julskinka, senap, krustader med prästost och hjortron, delikatesspotatis, lokal chark, ädelost, kex, bröd, prästost och marmelad.Varmrätt på buffé
Långbakat kalkonbröst från Adelsåsens Kalkon, gräddsky med calvados samt rostad delikatesspotatis. Serveras med senapspicklad rödkålsallad, rostade rödbetor med sultanrussin och fetaost samt chutney på kanelkryddat äpple.Dessertbuffé
Chokladmousse smaksatt med apelsin, crème brûlée med saffran och vaniljfudge med havssalt.Endast förbokning, kan inte köpas på plats.
Buffé
Gulaschsoppa
120 kr
Mustig gulaschsoppa toppad med gräddfil.
Grönkålspaj
130 kr
En grönkålspaj i julens smaker med cheddarostdressing och kanelkryddad äpple chutney. Serveras med krispig sallad.
Julsmörgås
115 kr
En matig smörgås med rödbetssallad, julskinka, senap, köttbullar, brieost och grönsaker.
Räksmörgås
175 kr
Klassisk räksmörgås på tekaka med handskalade räkor, ägg, majonnäs och grönsaker.
Barmeny
Tänk på att förboka mat och dryck senast kl. 18.00 vardagen innan evenemanget. Läs mer om matbokning.